0 Kč

Vítejte na stránkách projektu Česká města!


Naším cílem je netradičním způsobem přiblížit krásu Prahy a postupem času i dalších českých, moravských i slezských měst ostatním.

Vytváříme proto sadu originálních outdoorových her, díky kterým bychom vás rádi zavedli do různých koutů naší země.

Jelikož jsme teprve na začátku projektu, prozatím je pro Vás k dispozici hra Pražské toulky, která vás zavede na obvyklá i méně obvyklá místa se zaměřením na moderní historii.

     

Janča a Vašek

autoři projektu

Mám zájem o hru!

Chci využít voucherChcete se dozvědět více?

O projektu  O hře


O projektu

Zdravíme,

       jsme dva mladí lidé původem z Mladé Boleslavi, kteří již nějaký čas žijí v Praze. O Praze si každý můžeme myslet cokoliv, nelze ovšem popřít, že má svoje osobité kouzlo. Kouzlo, kterému jsme díky procházkám po koronavirově prázdných ulicích propadli snad ještě více. Praha skutečně není jen o Karlově mostu, Pražském hradu a podobných turistických atrakcích. Nabízí křivolaké uličky, romatická zákoutí či spoustu míst k odpočinku a relaxaci. O to vše bychom se s vámi rádi podělili. 

      Vymysleli jsme proto hru. Hru, během které se projdete Prahou netradičně. Hru, která prověří vaše mozkové závity. Hru, která vás vrátí do dětských let. Věříme totiž, že v každém člověku je stále kousek malého dítěte, které čeká, až bude probuzeno po dlouhém utlačování pracovními povinnostmi. 

      My osobně také neholdujeme týdennímu procházení se po památkách, celodennímu focení selfies a podobným aktivitám a jsme přesvědčeni, že takových lidí je více. A právě vám je tento projekt ušitý na míru. Kromě samotné hry totiž na našem Instagramu nebo Facebooku nabízíme spoustu tipů na výlety a příjemné procházky nejen přímo v Praze, ale i v jejím okolí, které jsme osobně vyzkoušeli a můžeme je vřele doporučit.

      Postupem času bychom rádi rozšířili nabídku našich her a výletních tipů i o další místa v naší krásné zemi. Když nás budete sledovat, žádná novinka vám neuteče :)
O hře Pražské toulky

      Pražské toulky je první hra, kterou jsme v rámci našeho projektu vytvořili. Funguje na obdobném principu jako různé únikové místnosti nebo hledání pokladu, kdy pomocí řešení úkolů v jednotlivých obálkách objevujete krásná místa v našem hlavním městě. Téma hry je zaměřeno na moderní historii nejen Prahy, ale celé naší země, podíváte se proto nejen do turisticky exponovaných lokalit, ale poznáte i jiná místa, kde se psaly naše dějiny.

      Cestou vás čeká 12 zastávek a 12 více či méně zapeklitých úkolů, nejlépe si proto hru užijete v týmu, kde každý může přispět svým nápadem. Záleží jen na vás, s kým se na hru vydáte, jde nám především o to, abyste strávili příjemné chvíle se svými blízkými, takže můžete vzít děti, rodiče, přátele, známé, kolegy, pejska nebo (a to je náš tajný tip) můžete vyrazit na absolutně netradiční rande :)

      Pokud jste soutěživí (my tedy ano), můžete v rámci svých známých sestavit více týmů nebo se poměřit s ostatními, neboť během hry vám běží čas a jste časově penalizováni za použití nápověd nebo řešení, pokud si s nějakým úkolem nevíte rady. Jestli vás zajímá, jak si vedli ostatní, můžete se podívat na výsledkovou listinu.

      Ještě mnohem detailnější popis hry naleznete v našem e-shopu, v případě dalších dotazů nás můžete pochopitelně kdykoliv kontaktovat na info@ceskamesta.com nebo prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Objednat zde